Інтерв'ю з Тимуром Гарбаром на сторінках журналу "CLUB MILLENIUM".

Це стимул бути кращим, - коментує Тимур Анатолійович.

ХІРУРГІЯ В СТОМАТОЛОГІЇ. ПРО ЩО ВИ НЕ ЗНАЛИ

Багатьом здається, що не лікувати вчасно зуби або пити знеболююче тривалий час – норма. Проте практика нашого гостя показує, що у процесів в порожнині рота є терміни. Наслідки ж можуть бути незворотними. З Тимуром ГАРБАРОМ говоримо про хірургію в стоматології. Друзі, прочитайте та записуйтесь на прийом.

– Тимуре, Ви хірург-стоматолог, фахівець високого рівня кваліфікації. Які послуги надаєте пацієнтам?

– Я лікар першої категорії. Серед моїх навичок – успішна робота в імплантології, щелепно-лицевій травматології, підготовка м’яких тканин, хірургічне лікування гнійно-запальних процесів, видалення зубів різного ступеня складності, зубозберігаючі операції, синусліфтінг, лікування пародонту, пластичні операції в порожнині рота, хірургія. Але особливе місце в моїй практиці займає видалення доброякісних новоутворень щелепно-лицевої ділянки. Сьогодні цей напрямок, на жаль, дуже затребуваний українцями.

– Заглибимось в деталі теми про новоутворення. З якими випадками доводиться працювати?

– Я проводжу операції тільки з доброякісними утвореннями. Серед них видалення утворень в слинних залозах (камені й кісти), фіброми, папіломи, хондроми, одонтоми, цементоми, кістогранульоми, гемангіоми й т.п. Ці діагнози зустрічаються досить часто. Більш складні – кісти й поліпозні утворення в гайморових пазухах. Видалення фібром та папілом, кісти щелепи – порівняно не складні операції. На тиждень зустрічаються 2-3 термінових випадки. Причини появи цих проблем: травми зубів або тканин. Невчасно або неякісно вилікувані зуби. Але є й моменти, коли щось пішло не так ще на етапі формування зубів. Якщо говорити про слизову – у 99% все формується з травм. Тут же шкідливі звички (алкоголь та тютюн, наркотичні засоби), порушення гігієни порожнини рота, зуби, які ростуть в атиповому положенні.

– Ми вже зрозуміли, що хірургія в стоматології – один з найскладніших напрямків, чому Ви обрали саме її?

– Коли у мене почалася практика, я потрапив до хірургів-стоматологів. Тому з самого початку основним видом моєї діяльності була стоматологічна хірургія. Я люблю свою роботу, мені не цікаво просто ставити пломби. Я зосереджений на більш глибоких процесах. Працюючи в державній поліклініці мені доводилося видаляти по п’ятдесят зубів за зміну, і я не проміняв би це на п’ять пломб. Понад десять років я працював хірургом-стоматологом, після очолював відділення. Сьогодні ж веду приватну практику на базі клініки «Гіппократ».

– Тимуре, останнє питання, напевно, буде найголовнішим. Чим можуть обернутися проблеми з зубами, якщо їх не вирішити з Вашою допомогою, хірургічним шляхом?

– Будь-який зуб, в якому є запальний процес, може призвести до розлитого гнійного запалення. Як наслідок – до сепсису. Це вже історія про зараження крові, відмирання окремих частин щелепи та смерть. Я кілька років працював у міському стаціонарі щелепно-лицьовим хірургом і бачив усіляке, тому наполягаю на своєчасному лікуванні зубів, на видаленні, якщо того вимагає ситуація, та максимумі уваги на порожнину рота.В нашу клініку досить часто звертаються пацієнти з різними новоутвореннями в ротовій порожнині. На жаль, ОНКОЛОГІЯ набрала більших обертів… Дуже часто зустрічається рак губи, язика, щоки, піднебіння, дна порожнини рота. Якщо у вас є зміни на слизовій оболонці ротової порожнини, не зволікайте! Тільки рання діагностика та своєчасне лікування дарують шанс на життя!